Kurumsal SEO

Gelişen teknoloji ile birlikte bir çok marka ve şirketler arama motoru optimizasyonu hizmetine ihtiyaç duymaktadırlar. Bir web sayfasına sahip olan bir çok marka ve şirket kurumsal SEO hizmeti arayışına girmektedir. Bir çok marka reklam anlamında bir çok hizmet satın alması bir zaman sonra maddi yükümlülüğe yol açacaktır. Google Ads hizmeti bu noktada bir çok markalar adına çok önemli bir aşama olsa da kalıcı ve sürekli olacak bir kurumsal SEO çalışması marka ve şirketler için maddi yükümlülüğün minimuma indirmesi anlamına gelecektir. Kurumsal SEO çalışması ile birlikte bir çok markalar ekonomik bir şekilde yollarına devam edebilmekte ve arama motorlarından organik bir şekilde ziyaretçi elde ederek kalıcı bir sıralamaya sahip olabilecektir. Bu noktada ki kurumsal SEO çalışmalarında ise marka bilinirliği artmakta, ürün satışları ciddi rakamlara ulaşmakta ve müşteri dönüşümlerinin çok pozitif olarak geri reaksiyon göstermesi uygun bir bütçe ile gerçekleşebilmektedir.

Kurumsal SEO Nedir?

Firmaların ve şirketlerin markalarını daha fazla kişiye duyurması, ürünlerinin satışlarının artması, marka bilinirliklerinin üst seviyelere ulaşması ve arama motorlarında daha iyi bir etkiye ulaşması, faydalı olmasını sağlaması adına yapılan tüm çalışmaların bütününe kurumsal seo denmektedir. Yapılan tüm kurumsal SEO çalışmalarını sağlayan firmalara ve kişilere SEO uzmanı denirken firma olarak hizmet veren bir çok kişiye de SEO danışmanlığı adı verilmektedir.

Kurumsal SEO hizmeti satın alan bir çok markalar ve şirketler uzun vadede ekonomik açıdan fayda sağlamaktadır. Reklam ücretlerinin yüksek olması ve sürekli olması bir çok markaya bir zaman sonrasında bir yük olarak gözükmekte ve sonrasında arama motoru optimizasyonu hizmetlerine yönelmektedirler. Bu noktada ise bir çok SEO danışmanlığı hizmeti veren firmalara bakmakta ve kaliteli, faturalı ve ücret iadeli iş yapanı seçmektedir.

Kurumsal SEO Danışmanları Ne Tarz Hizmetler Sağlamaktadır?

Firmalar kurumsal SEO çalışmalarını aylık olarak sağlamaktadırlar. Bu noktada bir çok marka ve şirketler ise aylık olarak ödemeler yapmaktadır. Kurumsal SEO danışmanları firmadan firmaya değişkenlik göstermekle beraber farklı değişik özellikler sağlamakta.

Kurumsal SEO danışmanlığı hizmeti veren bir çok firma müşterilere SEO paketleri sunmaktadır. Yıllardır devam eden bu paketler oldukça kısır ve basit olarak gözlemlenen çalışmalar olarak bilinmektedir. Bu hizmeti alan bir çok firmalar ve şirketler memnun kalmaması ile birlikte kurumsal SEO hizmetinin yeterli olmadığını düşünmektedir. Bu düşünceleri düşünmeye iten SEO danışmanlarının eksik hizmetleri insanları farklı hizmetlere itmesi ile beraber sektörde işini iyi yapan firmalar da bulunmaktadır. SEO Kafası olarak kurumsal seo anlamında yapılacak tüm çalışmaları sizlere aktarmakta ve iş sonu raporu ile birlikte uzun vadede ki SEO stratejilerini sizlerle paylaşmaktayız.

Kurumsal SEO çalışmaları kesinlikle organik ve doğal çalışmalar olarak bilinmektedir. Seo paketlerini sağlayan firmaların aksine SEO Kafası olarak verilen hizmetler şirketlerin ve firmaların uzun vadede artıya geçmesini sağlamaktadır.

- Bu hizmet ile birlikte detaylı sektör analizi yapılarak uzun vadede ki planlar sizlere aktarılmaktadır.

 • - Rakiplerinizin SEO stratejileri çıkartılır ve bu noktada ilerlemeler sağlanır.
 • - Site içi SEO analizi çalışması sağlanır. Site içi SEO alanında site hızı, mobil uyumluluk ve içerik çalışmaları.
 • - Site dışı SEO analizi çalışması sağlanır.
 • - İçerikler optimize edilir.
 • - Marka ve firmaların itibar durumları araştırılır, rapor edilir.
 • - SEO uyumlu içerik girişinin eğitimi verilmesi.
 • - Sektörünüzle ilgili uzun vadeli anahtar kelime araştırmaları.
 • - Sosyal medya alanına yoğunlaşması.
 • - Kısa vadeli değil uzun vadeli çalışma programlarına odaklanma.
 • - Sitelerin mobil uyumlu hale getirilmesi ve optimize edilmesi.
 • - Yerel anlamda ki arama sonuçları için ileriye dönük strateji belirlenmesi gibi bir çok işlemler hazırlanmaktadır.
 • Mehmet Yıldırım
  Seo Uzmanı
  Merhaba, Ben mehmet uzun yıllardır SEOkafasi.com firmasında çalışıyorum. Firma sahibi ve gerek çalışma arkadaşlarımız çok sıcak kanlı bu ekipte olduğum için çok mutluyum buradan yazmak istedim.